WYCIECZKI

 

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W środę 26 kwietnia uczniowie z klasy 3D, 2B, 2E i 1E wraz z nauczycielkami, panią Wiolettą Silińską, panią Anną Patecką, panią Beatą Samol-Andraszak i panią Heleną Szczepaniak zwiedzali Wrocław. Pierwszym punktem wycieczki była Panorama Racławicka, gdzie znajduje się obraz o wymiarach 15m na 114m autorstwa lwowskiego malarza Jana Styki i znanego batalisty Wojciecha Kossaka, który przeniósł zwiedzających w inną rzeczywistość i zrobił na nich wielkie wrażenie. Kolejną atrakcją było Afrykarium we wrocławskim ZOO, a tam pierwsze w Polsce oceanarium. W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody , w którym  znajduje się 18 metrowy tunel z przezroczystego akrylu uczniowie podziwiali ekosystem rafy koralowej z licznymi gatunkami kolorowych ryb, żółwiem zielonym, rekinami i płaszczkami. Oprócz zwierząt wodnych uczestnicy wycieczki obejrzeli również hipopotamy nilowe, mrówniki, najmniejsze antylopy świata, czyli dikdiki oraz krokodyle i manaty, które nazywane są także syrenami. Ostatnim punktem wycieczki było Hydropolis, czyli miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele służą ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

 

 


 

WYCIECZKA DO POZNANIA

W dniu 19 marca 2017 roku w ramach akcji „Kibicuj z Klasą” uczniowie gimnazjum wraz z liczną grupą nauczycieli pod kierownictwem pana Roberta Rogackiego, którą tworzyli pan Dawid Bierła, pan Patryk Bierła, pan Władysław Bierła, pani Anna Grzelak, pan Łukasz Jachimczak, pan Piotr Kaczmarek, pan Zbigniew Latosiński, pani Magdalena Marchwiak-Jachimczak, pani Paulina Rakowska, pan Radosław Rutkowski oraz pan Roman Wyduba,  wyjechali na mecz 26 kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Łęczna. Grupa kibiców z Żerkowa licząca 158 osób tradycyjnie znalazła się wśród największych grup dopingujących Lechowi na trybunach Inea Stadionu.

 


 

WYCIECZKA DO POZNANIA

W dniu 01 marca 2017 roku uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami panią Wiolettą Silińską, panią Beatą Samol-Andraszak i panią Anną Patecką wyjechali do Poznania. Na początek uczestnicy wycieczki odwiedzili Port Lotniczy Poznań- Ławica, gdzie zostali poddani kontroli bezpieczeństwa, obejrzeli hale odlotów, salon Business Executive Lounge i pomieszczenia, w których przemieszczają się bagaże. Największą atrakcją okazała się wizyta w strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, w której zaprezentowano karetkę ratunkową i wozy strażackie. Z portu lotniczego uczniowie udali się na zwiedzanie Inea Stadionu, na którym swoje mecze piłki nożnej rozgrywa Lech Poznań. Uczestnicy wycieczki obejrzeli między innymi salę konferencyjną, szatnię, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, lożę prezydencką, salę legend, trybunę prasową i słynną lokomotywę, która stanowi symbol poznańskiej drużyny .

 

 


 

BIWAK W ŻERKOWIE

W piątek 24 lutego 2017 roku w Gimnazjum w Żerkowie odbył się biwak dla uczniów klasy 1C wraz z wychowawczynią panią Elwirą Rzepczyk-Mądrą, w którym wzięło udział 19 osób. Tradycyjne nocne "czuwanie" poprzedziło kosztowanie pizzy i innych smakołyków, gry zespołowe w hali szkolnej i projekcja filmów. Zainteresowaniem cieszyła się też stara zabawa w "chowanego". Można było usłyszeć szeroki repertuar muzyczny z przyniesionych z domu głośników. Sala komputerowa udostępniona dla uczniów raczej świeciła pustkami co powinno cieszyć. Większość uczniów pokonała potrzebę snu czuwając bez zmrużenia oka aż do 7:00. Wszyscy spokojnie wrócili do domów myśląc chyba tylko o poduszce.

   

 


 

WYCIECZKA DO JAROCINA

W dniu 22 lutego 2017 roku uczniowie wraz z opiekunkami panią Agnieszką Mańczak-Rapczyńską i panią Moniką Zielińską w ramach kółka filmowego "W kręgu X muzy", już po raz piąty, wzięli udział w seansie zorganizowanym przez Akademię Filmową działającą przy Kinie "Echo" w Jarocinie. Tym razem uczestnicy wyjazdu obejrzeli film "Jak zostać królem" w reżyserii T. Hoopera, który okazał się bardzo interesujący, szczególnie za sprawą głównych bohaterów: króla Jerzego VI i logopedy Lionela, w których role wcielili się Colin Firth i Geoffrey Rush. Mimo, iż to film historyczny, dostarczył widzom sporo rozrywki. Pokazał bowiem inne podejście Brytyjczyków do własnej przeszłości, a także poruszył ważny problem pokonywania swoich słabości.

 

 

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO JAROCINA

W dniu 15 lutego 2017 roku w ramach współpracy z zakładami produkcyjnymi z naszego powiatu grupa chłopców z klasy 3E wraz z wychowawcą panem Romanem Wydubą miała okazję zwiedzać zakład produkcyjny RBB Stal w Jarocinie. Dzięki życzliwości Pani Prezes chłopcy mieli możliwość zapoznać się ze sposobami wytwarzania różnego rodzaju materiałów hutniczych, a także z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami do ich obróbki. Uczestnicy wycieczki mogli również zapoznać się z organizacją pracy oraz z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę dla uczniów, chcących odbywać praktyki w tym zakładzie.

 

 


 

WYCIECZKA DO JAROCINA

W dniu 18 stycznia 2017 roku uczniowie działający w kółku polonistyczno-dziennikarskim wraz z klasą 1E i opiekunkami panią Iloną Królak, panią Anną Patecką, panią Heleną Szczepaniak i panią Wiolettą Silińską wyjechała do Jarocina. W trakcie wycieczki odwiedzono  Spichlerz Polskiego Rocka , gdzie duże zainteresowanie wzbudziły znajdujące się tam eksponaty, prezentujące ponad pięćdziesięcioletnią historię polskiego rocka. Szczególną uwagę zwróciły pamiątki dotyczące odbywających się od lat 70` Festiwali Muzyki Rockowej. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w redakcji Gazety Jarocińskiej, gdzie młodzież zapoznała się z pracą dziennikarzy oraz historią samej gazety. Pani redaktor zaprezentowała także studio nagrań telewizyjnych, w którym uczniowie spróbowali swoich sił jako prezenterzy pogody oraz podarowała pamiątkowe, tytułowe strony Gazety Jarocińskiej ze zdjęciem uczestników wycieczki.

 

 


 

WYCIECZKA DO BERLINA

W dniu 25 listopada 2016 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich z panią Karoliną Szerle, panią Pauliną Rakowską, panią Joanną Marciniak i panią Magdaleną Urbańską-Szychta wyjechali do Berlina. Podczas spaceru po stolicy Niemiec uczestnicy wycieczki obejrzeli między innymi pozostałości muru berlińskiego, Reichstag, Bramę Brandenburską, Alexanderplatz, Wieżę Telewizyjną, Ratusz Miejski, Katedrę, ulicę Unter den Linden, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, a także kamienicę, w której mieszka obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel. Niesamowite wrażenie wywarła na wszystkich żywa lekcja historii w Muzeum Pergamońskim, w którym młodzież miała okazję poznać bogate zbiory sztuki greckiej, islamskiej i Dalekiego Wschodu. Na koniec wycieczki uczniowie i opiekunowie zwiedzili Świąteczny Jarmark, na którym zapach anyżu, pieczonych kasztanów, kolędy, wszelakiego rodzaju słodkości i zimowy blask świateł wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 


 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 04 listopada 2016 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające z chemii wraz z panem Witoldem Bożejewiczem pojechali do Warszawy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili studio telewizji TVN, stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeli między innymi pokaz gry na generatorach Van de Graaffa, spróbowali ucieczki z tonącego statku a na specjalnie przygotowanych stanowiskach samodzielnie eksperymentowali i rozwiązywali wiele zadań wymagających pomysłowości, sprytu i zręczności.

 

 


 

WYCIECZKA DO ŚMIEŁOWA

W dniu 02 listopada 2016 roku klasa 3E z panem Romanem Wydubą i panią Anną Patecką wyjechała do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Uczniowie i opiekunowie zwiedzili cały pałac, obejrzeli najciekawsze eksponaty związane z wieszczem, wysłuchali opowieści o dawnych właścicielach pałacu i słynnych gościach a na zakończenie wycieczki wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce, w trakcie której zostali przeniesieni w czasy poety oraz jego podróży po dworach i pałacach Wielkiego Księstwa Poznańskiego.