WOLONTARIAT

 

 

AKCJA WESOŁYCH OGRODNIKÓW

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z panią Barbarą Piekarską i panem Robertem Rogackim, których wspierała Fundacja Zerknij Tu wzięli udział w "Akcji Wesołych Ogrodników" organizowanej przez Fundację Ogród Marzeń z Jarocina, która pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w żerkowskim gimnazjum, gdzie od 20 marca 2017 roku zorganizowano "Pchlą Aukcję". W trakcie weekendowej zbiórki 25-26 marca gimnazjaliści kwestowali przy sklepach, marketach, kościołach i kaplicach na terenie gminy Żerków. Zorganizowali również grupę animacyjną, która prezentowała się na "Charytatywnym Zlocie Samochodów Alfa Romeo, Lancia i Fiat 126p" przy Kręgielni MCT w Żerkowie .

Ogółem w tegorocznej "Akcji Wesołych Ogrodników" na terenie gminy Żerków udało się zebrać 7742,23 , z czego kwota 6540,23 zł, to efekt działalności żerkowskich gimnazjalistów.
 

 

 

 

 


 

AKCJA RED NOSE DAY

W dniu 24 marca 2017 roku w naszym gimnazjum odbyła się akcja charytatywna "Red Nose Day", której celem było zebranie funduszy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Radlinie. "Dzień Czerwonego Nosa" został zorganizowany przez uczestników kółka języka angielskiego "Keep Calm and Learn English" oraz uczniów z klasy 3B wraz z panią Joanną Marciniak.

Jak sama nazwa wskazuje, zbiórka różniła się od innych, polegała na dobrej zabawie i współpracy. Uczniowie, jak i nauczyciele wyznaczali sobie sponsorowane wyzwania, takie jak zabawny strój lub przebranie, nie odzywanie się przez cały dzień, czy przyjście do szkoły w dwóch różnych butach. Poza tym, uczennice klasy 3B zamieniły salę 1/1 w kawiarenkę, w której serwowały pyszną gorącą czekoladę i ciasteczka. Zorganizowano również loterię, w której każdy los wygrywał. Nagrodami były między innymi długopisy, linijki, zakreślacze, smycze, czapki , kubki, słuchawki, bilety do kina oraz wiele innych nagród ufundowanych przez sponsorów: Neorol, Neonet, Kino Echo oraz panią Agnieszkę Mańczak-Rapczyńską.

Swoją obecnością zaskoczył uczniów kierownik schroniska w Radlinie, pan Maciej Troiński, który opowiedział o swojej pracy, zwierzętach przebywających obecnie w schronisku oraz o wolontariacie. Organizatorom akcji udało się zebrać 23 puszki karmy oraz 811,67 zł. Suma ta została przeznaczona na zakup karmy, którą wolontariusze przekażą schronisku w następnym tygodniu.

 

 


 

KIERMASZ WALENTYNKOWY

W dniu 14 lutego kółko plastyczne "Akademia Młodego Artysty" wraz z opiekunką panią Elwirą Rzepczyk-Mądrą zorganizowało kiermasz walentynkowy, na którym można było kupić wykonane przez uczniów kartki i różne ozdoby związane ze świętem zakochanych. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na dofinansowanie "Herberciarni", znajdującej się w świetlicy szkolnej.

W tym samym dniu uczennice z kółka kulinarno-żywieniowego wraz z opiekunką panią Beatą Samol-Andraszak częstowały wszystkich uczniów i nauczycieli własnoręcznie upieczonymi pysznymi ciastkami w kształcie serca.

 

 


 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W dniach od 19 do 21 grudnia 2016 roku Koło Wesołych Ogrodników wraz z panem Robertem Rogackim zorganizowało kiermasz świąteczny, na którym sprzedawano akcesoria związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia wykonane przez wolontariuszy z naszego gimnazjum w ramach zajęć świetlicowych. Akcja przyniosła dochód w wysokości 202,50 zł, który został przekazany do Fundacji Ogród Marzeń.

 


 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA

W okresie od 12 do 16 grudnia 2016 roku Szkolne Koło PCK wraz z panem Waldemarem Szybą zorganizowało zbiórkę żywności "Czerwonokrzyska Gwiazdka". Z produktów spożywczych zebranych w sklepach na terenie miasta Żerkowa przygotowano 40 paczek na święta Bożego Narodzenia, które zostały rozdzielone między najbardziej potrzebujące rodziny naszych uczniów.

 


 

AKCJA GÓRA GROSZA

Podobnie jak w latach poprzednich, w dniach od 28 listopada do 16 grudnia 2016 roku, Samorząd Uczniowski wraz z panem Robertem Rogackim przeprowadził na terenie szkoły zbiórkę monet w ramach ogólnokrajowej akcji „Góra Grosza” Towarzystwa Nasz Dom, której celem była pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. Dzięki hojności wielu uczniów i nauczycieli zebrano prawie 70 kilogramów monet co dało kwotę w wysokości 681,28 zł, którą przekazano organizatorom. W ramach zbiórki pieniędzy przeprowadzono konkurs na „Największą Klasową Górę Grosza”, w którym zwyciężyła klasa 1A z wynikiem 14,8 kilograma monet, drugie miejsce zdobyła klasa 2A a trzecie klasa 2E.

 

 


 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ

W środę 28 września w auli gimnazjum odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Ogród Marzeń,  która istnieje już sześć lat zmieniając na lepsze życie swoich podopiecznych. Wolontariusze, do których należą również uczniowie naszej szkoły uczestniczą co roku w Akcji Wesołych Ogrodników, w trakcie której zbierają pieniądze na stypendia, operacje oraz rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. W trakcie spotkania przedstawiciele fundacji zachęcali uczniów i nauczycieli do pracy w ramach wolontariatu na rzecz osób wymagających pomocy.