SPORT SZKOLNY

 

 

XV MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W CHODZIE SPORTOWYM

 W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Zaniemyślu rozegrano 15 Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym. Duży sukces odnieśli podopieczni Romana Wyduby i Dawida Bierły z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przełaj” Żerków zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Na podium stanął Dawid Aleksandrowicz zajmując drugie miejsce na dystansie 5000m z wynikiem 27.18.10s w kategorii młodzika, a wysokie piąte miejsce w kategorii juniorek młodszych zajęła Agnieszka Wypychowska na dystansie również 5000m osiągając wynik 27.46.15s. A oto wyniki pozostałych zawodników z UKS „Przełaj” Żerków:
     - Mateusz Czaczyk - 6 miejsce na dystansie 5000m z wynikiem 30.24s,
     - Julia Musiałowska -12 miejsce na dystansie 3000m z wynikiem 17.50s,
     - Amelia Kasprzak - 13 miejsce na dystansie 3000m z wynikiem 19.40s,
     - Klaudia Begier - 17 miejsce na dystansie 3000m z wynikiem 20.01s,
     - Kinga Kiełbasa - 19 miejsce na dystansie 3000m z wynikiem 20.35s,
     - Agata Zdrojowa - 20miejsce na dystansie 3000m z wynikiem 20.59s.

 

 

 

 


 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "FAIR PLAY CUP"

W sobotę 11 lutego 2017 roku w hali sportowej w Żerkowie odbył się turniej piłki nożnej "Fair Play Cup", w którym udział wzięli chłopcy z naszego gimnazjum. Turniej współorganizowany był przez Gimnazjum w Żerkowie, Gminę Żerków, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Żerków oraz Stowarzyszenie Fair Play. W pierwszej fazie zmagania sportowe toczyły się w dwóch grupach po cztery zespoły, z których po dwie najlepsze drużyny przechodziły do drugiej fazy turnieju, gdzie walczyły o możliwość udziału w meczu o pierwsze lub trzecie miejsce. Wszystkie spotkania rozgrywane były po 10, 12 i 15 minut. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
     1 miejsce - FC Albatros
     2 miejsce - Iniemamocni
     3 miejsce - Szikago Buls
     4 miejsce - Simba Team
     5 miejsce - Dzikie Pięści Węża
     6 miejsce - Real Madrid
     7 miejsce - Królewscy
     8 miejsce - Black Team

 


 

HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW W LEKKOATLETYCE

 Podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Lekkoatletyce, które zostały rozegrane w Kaliszu w dniu 14 stycznia 2017 roku znakomicie spisali się zawodnicy z UKS „Przełaj” Żerków. Podopieczni Romana Wyduby i Dawida Bierły  w punktacji medalowej klubów zajęli pierwsze miejsce zdobywając dziewięć medali: 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Był to jeden z najlepszych startów żerkowskich sportowców. Spośród sześciu medalistów, aż trzech z nich może poszczycić się zdobyciem medali w dwóch konkurencjach:
     - Szymon Juszczak - złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5.83m i srebrny medal w skoku wzwyż z wynikiem 165cm,
     - Konrad Mikuszewski - srebrny medal w biegu na dystansie 60m ppł z wynikiem 10.22s i srebrny medal w biegu na dystansie 300m z wynikiem 43.81s,
     - Łukasz Łysiak - srebrny medal w biegu na dystansie 60m z wynikiem 7.74s i brązowy medal w biegu na dystansie 300m z wynikiem 44.15s,
     - Dawid Aleksandrowicz - złoty medal w chodzie na dystansie 3000m z wynikiem 17.55.33s,
     - Mateusz Czaczyk - brązowy medal w chodzie na dystansie 3000m z wynikiem 18.24.23s,
     - Paweł Guździoł - brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 160cm.

 


 

I GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W sobotę 17 grudnia 2016 roku w szkolnej hali sportowej odbył się I Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej dla Dziewcząt Gimnazjum. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, w skład których wchodziły dziewczęta z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały ze sobą w grupach, a w przerwach pomiędzy meczami zawodniczki mogły uzupełniać utratę energii i płynów we wcześniej przygotowanej "strefie energetycznej", gdzie znalazły się owoce, soki, woda oraz ciastka. Po sportowej i zaciętej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca:
     1 miejsce - Salos Dobieszczyzna
     2 miejsce - Dzikie Koty
     3 miejsce - Zespół Nieudanej Piłki Siatkowej - ZNPS
     4 miejsce - Majstry
     5 miejsce - Sierotki
     6 miejsce - Aniołki Roberta

 


 

HALOWY WIELOMECZ MIAST W LEKKIEJ ATLETYCE

W dniu 25 listopada 2016 roku, w Kaliszu, odbył się Halowy Wielomecz Miast w Lekkiej Atletyce w kategorii młodzika, w którym wzięli udział zawodnicy z Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Środy Wielkopolskiej, Żerkowa oraz gospodarze, zawodnicy z Kalisza. W silnie obsadzonych zawodach po pasjonującej walce zawodnicy z Żerkowa w punktacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając zespół z Pleszewa o 0,5 punktu oraz zespół ze Środy Wielkopolskiej o 12 punktów.

Sportowcy z UKS „Przełaj” Żerków w zawodach indywidualnie zdobyli 14 medali - 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. A oto szczegółowe wyniki:
     - Agnieszka Wypychowska - złoty medal w chodzie na dystansie 1000m,
     - Kacper Wieruszewski - złoty medal w biegu na dystansie 300m,
     - Nikodem Nowak - złoty medal w skoku wzwyż,
     - sztafeta 4x200m chłopców w składzie Dawid Urbaniak, Łukasz Łysiak, Nikodem Nowak i Kacper Wieruszewski - złoty medal,
     - Dawid Aleksandrowicz - srebrny medal w chodzie na dystansie 1000m,
     - Michał Stawicki - srebrny medal w biegu na dystansie 60m ppł,
     - Łukasz Łysiak - srebrny medal w biegu na dystansie 300m,
     - Korneliusz Jacoszek - srebrny medal w biegu na dystansie 600m,
     - Szymon Juszczak - srebrny medal w skoku w dal,
     - Sandra Grodzka - brązowy medal w biegu na dystansie 60m ppł,
     - Sandra Grodzka - brązowy medal w skoku w dal,
     - Szymon Konopielko - brązowy medal w biegu na dystansie 60m ppł,
     - Kacper Wieruszewski - brązowy medal w skoku w dal,
     - sztafeta 4x200m dziewcząt w składzie Joanna Pawlaczyk, Martyna Andrzejewska, Angelika Jankowska i Sandra Grodzka - brązowy medal.

Oprócz medalistów punkty dla drużyny zdobyli: Agata Zdrojowa, Daria Stefaniak, Sabina Rynowiecka, Zofia Sołtysiak, Kinga Waszak, Kacper Krawczyk, Mateusz Czaczyk, Klaudiusz Chwaliński i Tobiasz Chwaliński.

 


 

XXI MEMORIAŁ BERNARDA KOBIELSKIEGO
MISTRZOSTWA POWIATÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

Dużym sukcesem organizacyjnym zakończył się zorganizowany w Żerkowie w dniu 27 września 2016 roku XXI Memoriał Bernarda Kobielskiego, Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach oprócz zawodników z województwa wielkopolskiego wystartowali zawodnicy z województw opolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przełaj” Żerków, zdobywając w punktacji drużynowej szkół drugie miejsce (115 pkt.) w Mistrzostwach Powiatów Województwa Wielkopolskiego, przegrywając tylko z Gimnazjum z Dusznik, a w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zajęli trzecie miejsce (111 pkt.) ustępując zawodnikom z Publicznego Gimnazjum z Olesna i Gimnazjum z Dusznik. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w zawodach w Żerkowie startowali zawodnicy z 86 szkół z 5 województw. Najlepiej spośród naszych młodych zawodników spisali się: Zofia Sołtysiak w biegu na dystansie 300 metrów z wynikiem 45.17 sekund zdobyła srebrny medal, Łukasz Łysiak również zdobył srebrny medal w biegu na dystansie 300 metrów z wynikiem 39.81 sekund, Szymon Juszczak w skoku w dal także drugi z wynikiem 5.24 metra, brązowy medal natomiast zdobył Konrad Mikuszewski w biegu na dystansie 600 metrów z wynikiem 1.36.91 sekund. Oprócz medalistów punkty zdobyli następujący zawodnicy:
     - Korneliusz Jacoszek w biegu na dystansie 100 metrów - 13 pkt.
     - Pawlaczyk Joanna w biegu na dystansie 100 metrów - 8 pkt.
     - Zdrojowa Agata w biegu na dystansie 1000 metrów - 7 pkt.
     - Urbaniak Dawid w biegu na dystansie 300 metrów - 7 pkt.
     - Jankowska Angelika w skoku w dal - 5 pkt.
     - Wojciechowska Monika w pchnięciu kulą - 2,5 pkt.

 

 


 

MAŁY MEMORIAŁ JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

Ogromny sukces podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce odniosła Agnieszka Wypychowska, zawodniczka UKS "Przełaj" Żerków, zdobywając srebrny medal w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów. Zawody te zostały rozegrane w Słubicach w dniach 24-25 września 2016 roku i w których mogli wystartować tylko medaliści mistrzostw makroregionalnych w kategorii młodzika rozegranych w ośmiu regionach. Agnieszka po pasjonującej walce uległa tylko Agacie Piekarz z MKS Hermes Gryfino bijąc swój rekord życiowy uzyskując czas 16.01.45 sekund. Oprócz Agnieszki w zawodach wystartował również Mateusz Czaczyk zajmując 12 miejsce w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów bijąc swój rekord życiowy uzyskał wynik 31.44.26 sekund . Trenerem obu zawodników jest pan Dawid Bierła.

 


 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

 

W dniu 12 września 2016 roku na stadionie "Olimpii" w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce, w których wystartowali również zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przełaj" Żerków. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Słubicach w dniach 24-25 września 2016 roku. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z UKS "Przełaj" Żerków zdobywając dwa medale: srebrny Mateusz Czaczyk w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów z wynikiem 34.22.14 sekund i brązowy Agnieszka Wypychowska w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów z wynikiem 16.23.38 sekund. Jednocześnie zawodnicy reprezentujący klub uzyskali awans na Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce.

Poniżej pozostałe wyniki zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przełaj" Żerków:

IV miejsce - Dawid Aleksandrowicz w chodzie na dystansie 5000 metrów z wynikiem 37.23.76 sekund
V miejsce - Michał Stawicki w biegu na dystansie 110 metrów ppł. z wynikiem 18.19 sekund
V miejsce - Kacper Wieruszewski w biegu na dystansie 200 metrów ppł. z wynikiem 29.15 sekund
V miejsce - sztafeta 4x100 metrów w składzie Łukasz Łysiak, Konrad Mikuszewski, Dawid Urbaniak, Korneliusz Jacoszek z wynikiem 49.62 sekund
VI miejsce - Nikodem Nowak w biegu na dystansie 200 metrów ppł. z wynikiem 29.17 sekund
VII miejsce - Łukasz Łysiak w biegu na dystansie 300 metrów z wynikiem 40.16 sekund
VII miejsce - Nikodem Nowak w skoku wzwyż z wynikiem 155 centymetrów
XI miejsce - Sandra Pantofel w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów z wynikiem 2007.62 sekund
XII miejsce - Konrad Mikuszewski w biegu na dystansie 600 metrów z wynikiem 1.34.40 sekund
XV miejsce - Sandra Grodzka w biegu na dystansie 80 metrów ppł. z wynikiem 14.77 sekund

XVI miejsce - Martyna Anrzejewska w biegu na dystansie 200 metrów ppł. z wynikiem 35.72 sekund

W punktacji klubowej dwóch województw - wielkopolskiego i zachodniopomorskiego zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przełaj" Żerków zajęli VIII miejsce na 53 startujące kluby zdobywając 13 punktów.