AKTUALNOŚCI

 

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO

Z okazji dnia dziecka i sporu szkolnego w dniu 31 maja klasy 3B, 3C, 3D i 3E wraz z wychowawcami panem Piotrem Kaczmarkiem, panem Łukaszem Jachimczakiem, panem Radosławem Rutkowskim i panem Romanem Wydubą  w ramach projektu edukacyjnego "Bezpiecznie, zdrowo i aktywnie" przygotowali wiele atrakcji dla uczniów klas pierwszych i drugich.

W pierwszej części projektu, która odbyła się w auli uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, prezentację związaną z zasadami zdrowego odżywiania, prezentację dotyczącą największych osiągnięć sportowych byłych i obecnych uczniów naszego gimnazjum oraz film pokazujący rolę aktywności fizycznej w życiu sławnego sportowca Michaela Jordana.

W drugiej części projektu uczniowie klas pierwszych i drugich rywalizowali w sześciu konkurencjach, które polegały na przygotowaniu gazetki klasowej na temat "Nie palę, nie piję, nie biorę", przygotowaniu plakatu i rymowanek na temat "Bezpiecznie, zdrowo i aktywnie", przygotowaniu drugiego śniadania, rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdrowego stylu życia, wykonaniu praktycznych zadań dotyczących pierwszej pomocy oraz osiągnięciu dobrego wyniku w konkurencjach sprawnościowych. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji najlepszy wynik uzyskała klasa 2C, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1C a trzecie miejsce zajęła klasa 1E.

 

 

 


 

130 ROCZNICA URODZIN JAKOBA STEINHARDTA

W dniu 24 maja z okazji 130 rocznicy urodzin Jakoba Steinhardta klasa 3A wraz z wychowawczynią panią Karoliną Szerle w ramach projektu edukacyjnego przygotowała uroczystą akademię, której celem było przybliżenie postaci wybitnego malarza i grafika urodzonego w Żerkowie. W trakcie przedstawienia oprócz biografii artysty uczniowie ubrani w charakterystyczne stroje zaprezentowali elementy kultury żydowskiej takie jak ceremonia zaślubin, której towarzyszyła muzyka, tańce i drobny poczęstunek w postaci ciasteczek upieczonych według tradycyjnych przepisów kuchni żydowskiej.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie zagranicznych instytucji takich jak The Israel Museum w Jerozolimie, Judisches Museum w Berlinie, Steinheim Institut w Essen, a przede wszystkim wsparcie rodziny Jakoba Steinhardta, jego córki Josefy i wnuka Juvala Bar-On. Dzięki tej pomocy możemy dziś podziwiać w naszym gimnazjum wystawę fotograficzną obrazów artysty, przedstawiającą żerkowskie, malownicze uliczki z domami, a także zdjęcia rodzinne pochodzące z prywatnych albumów jego córki.

W ramach obchodów rocznicy urodzin artysty w naszej szkole przygotowana została również wystawa prac plastycznych, fotograficznych i literackich, będąca wynikiem zorganizowanych dla uczniów konkursów, tematycznie związanych z postacią i twórczością Jakoba Steinhardta.

 

 


 

KONCERT FORTEPIANOWY

W środę 10 maja w auli gimnazjum odbyła się próba generalna przed niedzielnym koncertem fortepianowym, którego organizatorami jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, Gmina Żerków oraz Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Żerkowie. Publiczność, którą tworzyli głównie uczniowie naszej szkoły wysłuchała utwory barokowe, romantyczne i ludowe w wykonaniu Księdza Profesora Władysława Mrozińskiego, wybitnego pianisty i organisty od wielu lat związanego z Seminarium Duchownym w Kaliszu.

 


 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w dniu 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1D wraz z wychowawczynią panią Anną Grzelak i nauczycielką języka polskiego panią Heleną Szczepaniak  przygotowali uroczysty program słowno-muzyczny.

W trakcie akademii zgromadzona w auli szkolnej młodzież i nauczyciele  mogli zapoznać się z okolicznościami uchwalenia najważniejszej dla Polaków Ustawy Rządowej, która miała ogromny wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych. Wśród publiczności panował poważny i pełen skupienia nastrój, adekwatny do prezentowanych treści.

 

 


 

AKADEMIA POŚWIĘCONA PAMIĘCI JANA PAWŁA II

Dnia 10 kwietnia 2017 roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona pamięci Jana Pawła II, którą przygotowali uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z opiekunkami panią Beatą Sołtysiak, panią Agnieszką Mańczak-Rapczyńską i panią Moniką Zielińską wspieranych pod względem artystycznym przez panią Elwirę Rzepczyk-Mądrą i panią Magdalenę Chudzińską.

Publiczność zgromadzona w auli gimnazjum miała okazje poznać drogę Karola Wojtyły z Wadowic do Watykanu i zobaczyć, że nie zawsze była ona łatwa, ale wymagała też wielu wyrzeczeń i zmagania się z przeciwnościami losu. Narratorom i recytatorom towarzyszyła ciekawa oprawa muzyczna, która świadczyła o tym, jak wiele talentu tkwi w wychowankach naszego gimnazjum.

 

 


 

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W piątek, 07 kwietnia 2017 roku, w naszym gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami, które rozpoczną się o godzinie 16:00 zebraniem ogólnym w auli szkolnej, po którym odbędą się spotkania w klasach, zgodnie z zamieszczonym poniżej harmonogramem.

Harmonogram spotkań z rodzicami w dniu 07.04.2017 roku

 


 

DZIEŃ PATRONA

Dzień Patrona w naszym gimnazjum obchodzono po raz ostatni. W wyniku reformy oświaty klasy gimnazjalne zostaną włączone do Szkoły Podstawowej w Żerkowie, której patronem jest Adam Mickiewicz.

Z okazji imienin patrona szkoły Zbigniewa Herberta 17 marca 2017 roku w auli gimnazjum odbyła się akademia poświęcona sztuce w twórczości poety. Malarstwo średniowieczne i renesansowe inspirowało Zbigniewa Herberta, czego wyrazem są jego liczne wiersze i eseje. W trakcie akademii uczniowie klas drugich, pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego , pani Heleny Szczepaniak i pani Anny Pateckiej , zachwycili gości, nauczycieli i całą społeczność uczniowską wzorcową recytacją wierszy i wcześniej przygotowaną piękną dekoracją sceny.

Na zakończenie akademii, po części artystycznej, odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, którego motywem przewodnim w tym roku był  "Pan Cogito". Konkurs przygotowany juz po raz piętnasty przez nauczycielkę języka polskiego panią Monikę Zielińską  z ogromnym zainteresowaniem śledziła zgromadzona w auli publiczność nagradzając brawami zmagania uczestników.

 

 


 

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 1B wraz z wychowawcą panem Przemysławem Matanem i panią Heleną Szczepaniak, po której Dyrektor Gimnazjum pan Wojciech Tomalak złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom. Dzień 8 marca 2017 roku uczcili również wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi płci męskiej z naszego gimnazjum przygotowując dla swoich koleżanek z klasy lub z pracy kwiaty, skromne upominki i słodkości.

 

 


 

GIMNAZJUM I CO DALEJ?

Wraz z zakończeniem ferii zimowych uczniowie klas trzecich uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z przedstawicielami szkół średnich i organizacjami reprezentującymi lokalnych przedsiębiorców, których celem jest nie tylko prezentacja oferty edukacyjnej ale również pomoc w niełatwym wyborze dalszego kierunku kształcenia. Jak do tej pory nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele:
     - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach,
     - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie,
     - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie,
     - Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie,
     - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie.

 


 

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI 148 ROCZNICY URODZIN ZBIGNIEWA OSTRORÓG-GORZEŃSKIEGO

W dniu 19 lutego 2017 roku delegacja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Żerkowie wraz z opiekunami panią Barbarą Piekarską i panem Robertem Rogackim brała udział w mszy świętej z okazji 148 rocznicy urodzin majora Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz z okazji 98 rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie, która odprawiona została w kościele pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lgowie.

 


 

PRZEDSTAWIENIE KABARETOWE

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu 15 lutego 2017 roku mieli okazję zobaczyć przedstawienie kabaretowe pod tytułem "Dzień dobry, kocham cię!", które stanowiło podsumowanie projektu teatralnego realizowanego podczas ferii zimowych.

W rolę poszukujących odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące tego, czym jest miłość i jakie niesie z sobą niebezpieczeństwa, z humorem wcielili się uczniowie klasy 1A i 2B. Czujną opiekę nad grupą aktorską sprawowała pani Agnieszka Mańczak-Rapczyńska, pani Beata Sołtysiak i pani Monika Zielińska, natomiast oprawa plastyczna przedstawienia powstała dzięki pomocy pani Elwiry Rzepczyk-Mądrej.

 

 


 

SPOTKANIE POŚWIĘCONE ZDROWEMU STYLOWI ŻYCIA

W dniu 15 lutego 2017 roku w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z nauczycielkami i uczennicami z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, które poświęcone było zasadom zdrowego stylu życia. Pani Dorota Rybacka-Gościniak oraz pani Izabela Świerzowska-Seemann przedstawiły naszym gimnazjalistom prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego żywienia, grup pokarmowych oraz roli aktywności fizycznej w życiu człowieka. Ciekawostką były również zaprezentowane przez uczennice z Tarc owoce ozdobione techniką Carvingu, której mogli spróbować również nasi uczniowie na koniec spotkania.

 

 


 

WARSZTATY Z PISARZEM

W czasie ferii zimowych 06.02.2017 roku grupa uczennic wraz z panią Anną Patecką i panią Heleną Szczepaniak uczestniczyły w warsztatach z dziennikarzem i pisarzem panem Michałem Larkiem, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków.

Michał Larek pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy. Wykłada też w szkole kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl. Krąg jego zainteresowań staniwią storytelling, kryminały i sztuka wywiadu, jest również miłośnikiem kultury popularnej i amerykańskich seriali. W 2014 roku z Waldemarem Ciszakiem wydał „Martwe ciała” - reportaż kryminalny o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania. Jego późniejszymi dziełami są "Punkty zapalne", "Dwanaście rozmów o Polsce i świecie" a jego ostatnia powieść kryminalna to "Mężczyzna w białych butach", którą napisał z Waldemarem Ciszakiem.

W czasie zajęć, które odbyły się w naszym gimnazjum, pan Michał Larek zdradził uczennicom tajniki swojego warsztatu i zachęcał do pisania powieści o tematyce młodzieżowej. Na koniec uczestniczki spotkania odczytały fragmenty wymyślonych przez siebie historii.

 


 

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W czwartek, 26 stycznia 2017 roku, w naszym gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami, których harmonogram zamieszczono poniżej.

Harmonogram spotkań z rodzicami w dniu 26.01.2017 roku

 


 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 22 grudnia 2016 roku, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych, po których w auli gimnazjum, odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 2D i 2E wraz z wychowawczyniami, panią Heleną Szczepaniak oraz panią Beatą Samol-Andraszak. Po spektaklu uczennice gimnazjum, należące do 33 Drużyny Harcerskiej im. Mikołaja Kopernika w Żerkowie, przekazały dyrektorowi szkoły Betlejemskie Światło Pokoju będące symbolem nadziei i pokoju pomiędzy narodami. Na koniec dnia zaproszeni goście oraz pracownicy gimnazjum wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

 

 


 

WYSTĘP MŁODZIEŻY Z OŚRODKA WSPARCIA W RASZEWACH

W dniu 21 grudnia 2016 roku, w auli gimnazjum, młodzież z Ośrodka Wsparcia w Raszewach zaprezentowała przedstawienie "Mario, czy Ty wiesz?" autorstwa pani Agnieszki Bajaczyk, za które jury tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Przedstawień Mikołajkowych i Bożonarodzeniowych w Jarocinie przyznało pierwsze miejsce. Uczniowie z Raszew zaprezentowali również układ taneczny z elementami tańca ludowego przygotowany przez panią Bożenę Tondaś. Publiczność złożona z władz samorządowych, dyrekcji gimnazjum i szkoły podstawowej, sponsorów, nauczycieli oraz uczniów z dużym wzruszeniem przyjęła występ młodych artystów.

 

 


 

DYSKOTEKA SZKOLNA

W dniu 30 listopada 2016 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, która odbyła się w hali sportowej gimnazjum. Imprezę nakręcał DJ Eric, który powoli staje się naszym gimnazjalnym DJ. Pomimo środy frekwencja dopisała, gdyż następny dzień ogłoszony został „dniem bez pytania” i w ten sposób ponad 120 gimnazjalistów mogło bez przeszkód, przez pięć godzin, znakomicie odreagować szkolną codzienność przy dźwiękach muzyki klubowej oraz pod baczną opieką organizatorów i nauczycieli.

 


 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY OCHRONY KOLEI

W ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj", w dniu 23 listopada 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum spotkali się z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie spotkania omówiono zasady bezpiecznego zachowania się na przejeździe kolejowo-drogowym, wyświetlono kilka krótkich, pouczających filmów oraz zaprezentowano wyposażenie służb mundurowych dbających  o ład i porządek w obiektach infrastruktury kolejowej. Na koniec spotkania uczniowie wzięli udział w krótkim konkursie dotyczącym bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz otrzymali pamiątkowe nagrody.

 


 

WIECZORNICA Z OKAZJI 92 ROCZNICY URODZIN PATRONA SZKOŁY

Z okazji 92 rocznicy urodzin patrona szkoły 18 listopada 2016 roku, w auli gimnazjum, odbyła się uroczysta wieczornica przygotowana przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z nauczycielkami języka polskiego, panią Heleną Szczepaniak oraz panią Anną Patecką.

W trakcie spotkania publiczność złożona z uczniów, nauczycieli, rodziców i  władz samorządowych wysłuchała poezji Zbigniewa Herberta w blasku świec i przy dźwiękach fortepianu.

 

 


 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W ramach promocji zdrowego stylu życia, w dniu 16 listopada 2016 roku, uczniowie naszego gimnazjum spotkali się z panią Hanną Sroczyńską z Poradni Dietetycznej w Żerkowie. W trakcie ciekawego wykładu, wzbogaconego prezentacją  multimedialną, pani dietetyk przedstawiła wiele istotnych zagadnień związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością sportową, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.

 


 

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W piątek, 18 listopada 2016 roku, w naszym gimnazjum odbędą się spotkania z rodzicami, które rozpoczną się o godzinie 16:00 zebraniem ogólnym w auli szkolnej, po którym odbędą się spotkania w klasach, zgodnie z zamieszczonym poniżej harmonogramem. Na koniec dnia zapraszamy wszystkich ponownie do auli na Wieczornicę.

Harmonogram spotkań z rodzicami w dniu 18.11.2016 roku

 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klasy 2C z wychowawczynią, panią Magdaleną Marchwiak-Jachimczak. Z okazji 11 listopada uczniowie gimnazjum, pod kierownictwem pani Beaty Sołtysiak, przygotowali również wystawę zdjęć ukazującą miejsca pochówku ludzi znajdujące się w okolicy Żerkowa, którzy oddali życie za ojczyznę, natomiast Samorząd Uczniowski przygotował rogale świętomarcińskie, które wykonała młodzież, rodzice i opiekunowie.

 

 


 

KABARETON POD ŁYSĄ GÓRĄ

 Dzięki współpracy z Fundacją Zerknij Tu, mieliśmy okazję obejrzeć występy znanego z wieczorów kabaretowych w TVP 2 i z TV Polsat, kabaretu Czesuaf. Goście zaprezentowali swoje najpopularniejsze skecze i przedstawili to, czego dokonali z naszymi uczniami podczas warsztatów, odbytych tydzień wcześniej. Młodzież pokazała scenkę kabaretową , tematycznie związaną z Żerkowem, opartą na legendzie o złotej cegle oraz kolejne, pełne humoru, scenki improwizowane razem z naszymi gośćmi z kabaretu. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Komorzu, którzy gwarą wielkopolską opowiedzieli nam o czarownicach i sabacie na Łysej Górze. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, a w czasie występów, salwami śmiechu.

 

 


 

GIMNAZJALNY ZNICZ PAMIĘCI

Jak co roku, w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panem Robertem Rogackim odwiedzili żerkowskie nekropolie i miejsca pamięci. Na cmentarzu parafialnym znicze zapłonęły na grobach nauczycieli oraz przy kaplicy, gdzie wmurowana tablica upamiętnia mieszkańców będących ofiarami obozów śmierci i konfliktów XX wieku. Hołd poległym oddano również stawiając znicze przy pomniku na rynku w Żerkowie. Uczniowie pamiętali także o nieczynnych już nekropoliach, odwiedzając cmentarz katolicki przy ul. Kolejowej, cmentarz ewangelicki przy ul. Mickiewicza oraz cmentarz żydowski położony w pobliskim lesie.

 


 

APEL Z OKAZJI 92 ROCZNICY URODZIN PATRONA SZKOŁY

Z okazji 92 rocznicy urodzin patrona szkoły 28 października 2016 roku, przed budynkiem gimnazjum, odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli przewodniczący klas oraz Dyrekcja Gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym. W trakcie apelu zgromadzeni wysłuchali słów samego Zbigniewa Herberta a przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty przed pomnikiem poety.

 


 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać."

[M.Twain]

 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć uczniów, a także wytrwałości w roku burzliwych zmian w oświacie oraz powodzenia w życiu osobistym.

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej rozpoczęły się uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klasy 2B z wychowawczynią, panią Pauliną Rakowską, w trakcie której oprócz części artystycznej pasowano uczniów klas pierwszych. Po akademii wszyscy pracownicy szkoły spotkali się w pokoju nauczycielskim, gdzie dyrekcja gimnazjum i przedstawiciele władz samorządowych wręczyli okolicznościowe nagrody.

 

 

 

 


 

XVIII ZJAZD KLUBU HERBERTOWSKICH SZKÓŁ

Dnia 7 października delegacja naszego gimnazjum uczestniczyła XVIII Zjeździe Herbertowskich Szkół, który w tym roku odbył się w Brzegu. Po przyjeździe na miejsce dla wszystkich uczestników przewidziany był poczęstunek, po którym w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu nastąpiło uroczyste otwarcie zjazdu połączone z rozstrzygnięciem konkursów i wręczeniem odznaczeń dla nauczycieli. Uroczystości w szkolnej auli zakończyła sztuka przygotowana przez kółko teatralne ,,Cogito". Po obiedzie nauczyciele udali się na obrady Klubu Herbertowskich Szkół oraz spacer i zwiedzanie zabytków Brzegu, natomiast uczniowie odbyli warsztaty teatralne z zawodowym aktorem Tomaszem Stochniałem. Wieczorem wszyscy udali się na wspólną kolację do hotelu ,,Best Western Plus", po której spotkali się z ukraińskim poetą Borysem Humeniukiem i tłumaczką jego wierszy Anną Kamińską. Na zakończenie delegacja naszego gimnazjum udała się na nocne zwiedzanie Muzeum Piastów Śląskich.

 

 


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 16 września uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, pana Dawida Bierły, pana Patryka Bierły i pana Przemysława Matana, wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2016", której tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Podaj dalej... Drugie życie odpadów".

Klasa 1B, 1C i 1E wysprzątała ulicę Cmentarną w Żerkowie, tereny wokół Kościoła Św. Stanisława oraz tereny wokół Stadionu im. Janusza Jajczyka. Klasie 1A i 1D do uprzątnięcia przypadł obszar wokół żerkowskiego amfiteatru, natomiast klasie 2C i 2D sportowe trasy leśne znajdujące się przy stadionie. Na koniec akcji klasa 2A i 2B wysprzątała teren szkoły wraz z parkingiem i obszarem wokół stawu z fontanną.

 


 

INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Od połowy września, dla rodziców i opiekunów, wprowadzono w naszym gimnazjum stałe dyżury nauczycieli, poświęcone indywidualnym konsultacjom.

Harmonogram indywidualnych konsultacji w roku szkolnym 2016/2017

 


 

OPIEKA NAD SALAMI LEKCYJNYMI I DYŻURY KLAS

Z dniem 1 września każdej klasie naszego gimnazjum przydzielono opiekę nad określoną salą lekcyjną. Dodatkowo klasy pierwsze i drugie zostały objęte dyżurami szkolnymi, w trakcie których oprócz aktualizacji gazetki szkolnej oraz organizacji imprez okolicznościowych należy zadbać o ład i porządek na korytarzach, w trakcie przerw między lekcjami.

Opieka nad salami lekcyjnymi w roku szkolnym 2016/2017
Dyżury klas w roku szkolnym 2016/2017

 


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W czwartek 1 września, w naszym gimnazjum rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. To dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. Po wakacjach nastąpił powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W klasach pierwszych pojawią się nowi uczniowie, którzy uczyć się będą pod kierunkiem następujących wychowawców:

- klasa 1A - wychowawca mgr Monika Zielińska

- klasa 1B - wychowawca mgr Przemysław Matan

- klasa 1C - wychowawca mgr Elwira Rzepczyk Mądra

- klasa 1D - wychowawca mgr Anna Grzelak

- klasa 1E - wychowawca mgr Danuta Waszak

Nowy rok szkolny to także zmiany na stanowisku Dyrektora Gimnazjum. Pożegnaliśmy dotychczasowego dyrektora pana Henryka Marciniaka, a nowym dyrektorem został wieloletni nauczyciel naszej szkoły pan Wojciech Tomalak.

W tym roku zorganizowane zostały nowe kółka zainteresowań. Do wyboru mamy aż 28 różnorodnych zajęć realizowanych w każdą środę, na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej. Nowością są też obowiązkowe zajęcia świetlicowe, podczas których pod okiem nauczycieli uczniowie będą uczyć się i odrabiać zadania domowe. Wszystko to po to, żeby osiągnąć coraz lepsze wyniki w nauce.

Pozostaje nam tylko życzyć uczniom zapału do pracy i sukcesów w nauce.

Kółka zainteresowań w roku szkolnym 2016/2017

Zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2016/2017